WSZYSTKIE PRODUKTY SZYJEMY NA ZAMÓWIENIE W POLSCE 24 TYŚ OBSERWUJĄCYCH NA INSTAGRAMIE DARMOWA DOSTAWA OD 300ZŁ
Jak prać i prasować tiul? Znajdź odpowiedzi na interesujące Cię pytania!

Ubrania dziecięce charakteryzują się niebanalnymi zdobieniami i dekoracjami. Chociaż wyglądają naprawdę efektownie, ogromne wątpliwości budzi pielęgnacja materiałów i dodatków wykorzystanych w konkretnym projekcie. Jeśli i Ty masz wątpliwości, jak prasować tiul albo prać modele uszyte z łączonych tkanin, koniecznie zapoznaj się z kilkoma praktycznymi wskazówkami!

Warto czytać metki!

Pielęgnację odzieży, nie tylko dziecięcej należy rozpocząć od zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na metce. Zastosowanie się do wskazówek producenta pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i sprawi, że ubrania, o które dbasz, przez długi czas będą wyglądały jak nowe! Niestety, w przypadku dziecięcych elementów garderoby nierzadko zdarza się, że metki są usuwane bezpośrednio po zakupie. Nie bez powodu – najczęściej powodują dyskomfort u najmłodszych. Dobrą praktyką jest wklejanie ich do przeznaczonego do tego zeszytu i opisywanie, z której bluzki lub spódnicy zostały wycięte. Nie zadbałeś o to odpowiednio wcześnie? Sprawdź, jak prać i jak prasować tiul oraz – jak dbać o ubrania szyte z łączonych tkanin!

Pranie tiulu może być proste!

Wbrew pozorom pranie tiulu może być proste. Nawet wówczas gdy został on połączony z innymi tkaninami, w przypadku dziecięcych ubrań – najczęściej z bawełną.

Jeśli masz możliwość, tiulową spódnicę albo sukienkę z tiulowymi wstawkami wypierz ręcznie i delikatnie wyciśnij, na przykład zawijając ubranie w ręcznik. To, że takie rozwiązanie jest lepsze, nie oznacza jednak, że jedyne. Tiul możesz prać w pralce. Pamiętaj, że warto wybrać program prania ręcznego, także w przypadku, gdy pierzesz bawełnianą sukienkę z tiulowymi wstawkami. Równie ważne jest suszenie takich ubrań – należy je rozłożyć na płasko na suszarce i pozwolić im wyschnąć samodzielnie.

Jak prasować tiul?

Czyste ubrania tiulowe najczęściej wymagają prasowania. Im więcej zdobień i dodatków, tym trudniejsze zadanie Cię czeka. W przypadku wielowarstwowej spódnicy wystarczy wyprasowanie tylko pierwszej warstwy. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak prasować tiul, by nie uszkodzić poszczególnych elementów odzieży.

Tiul jest materiałem bardzo trudnym do całkowitego rozprostowania. Jeśli masz żelazko ze stacją parową, urządzenie samo dopasuje odpowiednią temperaturę i umożliwi Ci bezpieczne prasowanie nawet delikatnych tkanin. Doskonałym rozwiązaniem jest także parownica. Jeśli nie posiadasz żadnego z tych urządzeń, masz także inne opcje.

- W przypadku gdy niewielkie zagniecenia pojawią się na cienkim tiulu, wystarczy skropić materiał wodą i powiesić na wieszaku. Tyle powinno wystarczyć, by nieestetyczne zagięcia zniknęły;

- Tiul możesz prasować w klasyczny sposób. Pamiętaj, by ustawić najniższą temperaturę urządzenia. Koniecznie sprawdź, czy żelazko jest czyste i w niewidocznym miejscu (na przykład na ostatniej warstwie spódnicy) zrób test temperatury. Jeśli będzie za wysoka, tiul przyklei się do stopki żelazka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl